Największe łóżka w Qatar Airways

Autor tekstu: , Data publikacji:

Qatar Airways narodowy przewoźnik Kataru zamówił 13 Airbusów A380 – 800s w trzyklasowej konfiguracji wnętrza. Samoloty zastępujące wysłużone Airbusy 340 – 500 w pierwszy lot z Doha do Londynu polecą już latem tego roku.

O zamówieniu przez Qatar Airways 13 nowych dwupokładowych Airbusów A380 – 800s władze spółki poinformowały podczas wczorajszej konferencji prasowej zorganizowanej na trwających w Berlinie targach ITB. W ramach zamówienia złożonego przez katarskiego przewoźnika europejskie konsorcjum produkujące samoloty Airbus dostarczy przedsiębiorstwu 13 nowych maszyn w trzyklasowej konfiguracji wnętrza. Obydwa pokłady podzielone zostaną na klasę biznesową i ekonomiczną oraz pierwszą, która oferującą jeszcze więcej niż płaskie łóżka, do których większość podróżnych zdążyła się już przyzwyczaić.

Jak poinformowały podczas wczorajszej konferencji władze Qatar Airways wnętrza pierwszej klasy w zamówionych przez spółkę Airbusach składały się będą jedynie z ośmiu miejsc/łóżek. Tak mała ilość miejsc pozwoli m. in. na instalacje foteli, które po przekształceniu w łóżka oferować będą największą wśród operatorów lotniczych powierzchnie do spania. Ponadto każde z miejsc ma zostać wyposażone w płaski 26 – calowy ekran IFE za pośrednictwem, którego pasażerowie będą mogli korzystać z systemu rozrywki pokładowej. Dodatkowo w skład pierwszej klasy wejdzie salon, w którym ósemka pasażerów będzie miała możliwość wspólnego spędzenia czasu, a także mini jadalnia z jednym stolikiem przygotowanym do przyjęcia dwóch osób.

-Obecnie wśród podróżujących w dalekie trasy zauważalny jest wysoki poziom popytu na tego typu rozwiązania. Projektując „nową” pierwszą klasę chcieliśmy zaoferować naszym pasażerom coś, czego nie dostaną u konkurencji. W fazie tworzenia projektu myśleliśmy również nad wprowadzeniem zamykanych za pośrednictwem przesuwanych drzwi kabin, stwierdziliśmy jednak, że tak mała ilość miejsc w pierwszej klasie zapewni wystarczającą prywatność – powiedział na wczorajszej konferencji Akbar Al Baker, prezes Qatar Airways.