Norwegian otworzy cztery nowe połączenia

Autor tekstu: , Data publikacji:

W kwietniu przyszłego roku norweski przewoźnik planuje uruchomić nową bazę operacyjną w Barcelonie. Inwestycja powstająca na Półwyspie Iberyjskim ma pozwolić na zwiększenie częstotliwości dotychczasowych połączeń, a także na wprowadzenie czterech nowych kierunków.

Zgodnie z założeniami przyjętymi przez władze przedsiębiorstwa z początkiem kwietnia przyszłego roku do oferty taniego przewoźnika z Norwegii wprowadzone zostaną cztery nowe połączenia realizowane z nowej bazy operacyjnej w Barcelonie. Od kwietnia norweski przewoźnik rozpocznie rejsy do Sandefjord Torp, Hamburga, Berlina i Warszawy realizowane ze stolicy Katalonii.

Póki co przewoźnik nie udostępnił jednak danych o częstotliwości kwietniowych tras. Wraz z uruchomieniem nowej bazy przedsiębiorstwo planuje zakup trzech nowych Boeingów 737-800s, które będą głównymi maszynami obsługującymi nowe trasy. Barcelona staje się obecnie szóstą lokalizacją w Hiszpanii gdzie powstaje operacyjna baza norweskiego przedsiębiorstwa.

-Decyzja o otwarciu nowej bazy w Barcelonie jest naszą odpowiedzią na stale rosnący popyt na loty do drugiego największego miasta w Hiszpanii. Jednocześnie inwestycja ta pozwoli nam na realizację w niedalekiej przyszłości operacji dalekiego zasięgu realizowanych z tego miasta – powiedział Bjorn Kjos, prezes Norwegian Air Shuttle.