Nowa technologia w Airberlin

Autor tekstu: , Data publikacji:

Airberlin, jako pierwsze linie lotnicze na świecie wprowadziły możliwość odprawy lotniskowej z użyciem zegarka. Z technologii mogą skorzystać wszyscy pasażerowie posiadający iPhone’a z aplikacją airberlin oraz specjalny zegarek smartwatch.

Odprawę za pomocą inteligentnego zegarka umożliwiają dwa typy takich urządzeń – smartwatch Pebble i Pebble Steel. Cały proces przebiega w oparciu o wzajemną synchronizację danych pomiędzy iPhone’em, a inteligentnym zegarkiem. W efekcie dane przesłane z aplikacji airberlin z iPhone’a zostają zapisane w wewnętrznej pamięci smartwacha. W momencie podejścia do punktu odpraw na lotnisku wystarczy zaledwie potrząsnąć nadgarstkiem, a na cyferblacie ukaże się karta pokładowa zakodowana w formie kodu kreskowego. Dalej jest już prosto. Wystarczy, że pasażer zbliży nadgarstek do elektronicznego czytnika kart pokładowych zainstalowanego przy wejściu do samolotu, a maszyna sama odczyta dane karty umożliwiając podróżnym przejście przez bramkę. Dotychczas na całym świecie sprzedano około pół miliona inteligentnych zegarków – informuje portal rp.pl.

-Airberlin to pierwsza linia lotnicza na świecie, która umożliwia użytkownikom iPhonów wejście na pokład samolotu przy pomocy kodów kreskowych wyświetlanych na ich zegarkach smartwatch. Na ekranach tych zegarków szubko można odczytać także godzinę wylotu, numer bramki i miejsca w samolocie. Dzięki temu nie jest już konieczne otwieranie karty pokładowej na iPhonie lub szukanie jej w torebce. Jest to kolejny krok airberlin w kierunku uproszczenia procesu odprawy poprzez innowacje technologiczne – powiedział Andre Rahn – wiceprezes ds. marketingu w Airberlin.

Odprawa za pomocą zegarka to kolejny po wprowadzeniu aplikacji airberlin krok niemieckiego przedsiębiorstwa w dziedzinie informatyzacji podróży oraz całej spółki. Jednocześnie cały czas trwają pracę nad wprowadzeniem coraz to nowych ulepszeń w mobilnej aplikacji airberlin. Poza danymi dotyczącymi karty pokładowej najnowsza aktualizacja oprogramowania dostarcza podróżnym danych o docelowej destynacji, a także pełni funkcję mobilnego przewodnika. Koszt zegarka to wydatek rzędu 250 dolarów w wersji Pebble i 350 dolarów w nowej wersji Pebble Steel.

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Brak możliwości komentowania.