Nowe A380 w barwach Lufthansy

Autor tekstu: , Data publikacji:

Obecnie w skład floty niemieckiego przewoźnika wchodzi między innymi dwanaście samolotów pasażerskich typu Airbus A380. Latające pod banderą Lufthansy Superjambo realizują osiem transkontynentalnych połączeń.

W najbliższym czasie grupa należących do Lufthansy Airbusów A380 powiększy się o kolejne dwa egzemplarze tego samolotu. Niemiecki przewoźnik oczekuje, bowiem na realizację ostatniego złożonego przez siebie w Airbus Group zamówienia, którego przedmiotem jest dostawa dwóch Airbusów A380. Aktualnie należące do Niemców maszyny obsługują osiem transkontynentalnych połączeń pomiędzy Frankfurtem, a Houston, Miami, San Francisco, Nowym Jorkiem, Johannesburgiem, Pekinem, Szanghajem i Singapurem.

Wszystkie  A380 wchodzące w skład floty niemieckiego przewoźnika zostały zaprojektowane z wykorzystaniem trzyklasowej konfiguracji wnętrz oferując łącznie 526 miejsc na obydwu pokładach. Na górnym pokładzie samolotu umieszczone zostały klasy pierwsza i biznesowa. Dolny pokład został w całości przeznaczony na klasę ekonomiczną.

 

Na największe udogodnienia w trakcie podróży mogą liczyć podróżni, którzy zdecydują się kupić bilet na lot w pierwszej klasie. Dysponująca w sumie ośmioma miejscami gwarantuje najwyższy komfort podróży. Pasażerom decydującym się na podróż pierwszą klasą zostają oddane do dyspozycji udogodnienia takie jak fotele z funkcją pełnowymiarowego łóżka o wymiarach 207cm długości i 80cm szerokości, regulowany ekran prywatności z funkcją eliminacji hałasu, a także system automatycznej regulacji natężenia oświetlenia w zależności od pory dnia. Dodatkowo każde z miejsc w pierwszej klasie wyposażone jest w gniazdka zasilania AC o napięciu elektrycznym do 250 woltów.

Większą ilość miejsc oferuje klasa biznesowa składająca się z 98 pół – rozkładanych foteli zainstalowanych w konfiguracji 2-2-2. Również tu dostępne są gniazdka zasilające AC o takim samym jak w przypadku pierwszej klasy napięciu elektrycznym. Najpojemniejszym przedziałem jest oczywiście klasa ekonomiczna składająca się z 420 miejsc i zajmująca cały dolny pokład. Dodatkowymi udogodnieniami dla podróżnych w tej klasie są zainstalowane w panelach foteli gniazdka USB i ładowarki do iPhone’ów.

W najbliższej przyszłości władze Lufthansy planują zmodernizować część należących do siebie A380 instalując na pokładach samolotów realizujących transkontynentalne połączenia klasę ekonomiczną plus, a także ulepszyć klasy biznesowe poprzez zainstalowanie w nich całkowicie rozkładanych płaskich łóżek.

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Brak możliwości komentowania.