Poślizg w otwarciu nowego lotniska w Berlinie

Autor tekstu: , Data publikacji:

Port Lotniczy BER powita pasażerów dopiero po wakacjach letnich.

Nowy Port Lotniczy Berlin Brandenburg otworzy swe podwoje później niż dotąd planowano.

Taką decyzję podjąć musiał przyszły operator nowego stołecznego lotniska w obliczu faktów, które przyniosły minione dni. Niemal do ostatniej chwili realizatorzy tego przedsięwzięcia byli przekonani, że do planowanego na 3 czerwca 2012 r. otwarcia portu lotniczego uda się zrealizować również wszystkie niezbędne przesłanki z zakresu techniki bezpieczeństwa.

W wyniku kilku kryzysowych posiedzeń, odbytych w ciągu minionego weekendu, kierownictwo inwestycji doszło jednakże do wniosku, że do planowanego terminu otwarcia nie będzie możliwe kompletne wykonanie oraz dokonanie odbioru budowlano-technicznego wymaganych urządzeń bezpieczeństwa. W obliczu ewentualnych deficytów w zakresie bezpieczeństwa, Spółka będąca operatorem lotniska musiała zatem na 27 dni przed planowanym otwarciem podjąć tę ważką decyzję.

Spółka będąca operatorem lotniska, zmienia termin otwarcia BER na okres po wakacjach letnich.

Planowane na 3 czerwca br. uruchomienie nowego portu lotniczego przekształciło się w ostatnich tygodniach w prawdziwy wyścig z czasem. Obecnie na największym placu budowy lotniska w Europie pracuje ponad 7 tys. budowlanych i innych specjalistów. Decyzja o zmianie terminu uruchomienia portu lotniczego nie ma wpływu na zaplanowane na 12 i 13 maja br. Dni Publiczności na BER.