Paryż z pokładu Zeppelina

Autor tekstu: , Data publikacji:

Pierwszy raz od 30 lat turyści mają możliwość podziwiania Paryża z pokładu sterowca. Nowa atrakcja już przyciąga klientów.

Ten podniebny środek transportu porusza się z maksymalną prędkością 90 km/h. Jest w całości wypełniony helem, co znacznie zwieksza bezpieczeństwo pasażerów, ponieważ jest to najlżejszy z gazów niepalnych. Jak informuje CNN jest wielkości superjumbo jeta. – Ma 75 metrów długości, wysokość pięciu pięter i szerokość czteropasmowej autostrady – pisze z kolei portal turystyka.rp.pl.

Chociaż Zeppelin snanowi atrakcję samą w sobie, a lot nad stolicą Francji jest niesamowitym przeżyciem, sterowiec ma też pewne wady. Pierwszą z nich jest pojemność. Maszyna może zabraż na pokład tylko 12 turystów. Drugą jest cena. Półgodzinna podróż nad Paryżem kosztuje aż 250 euro.

Sterowce zaczynają przeżywać swoja druga młodość, szczególnie w Niemczech – kraju w którym powstały. Loty nimi stały sie bardzo popularne, a ryzyko wypadku jest niewielkie. Szefowie paryskiej firmy Airship Paris liczą na to, że Zeppeliny nad Sekwaną staną się codziennością.