Pierwszy Dreamliner ruszył w trasę

Autor tekstu: , Data publikacji:

W sobotę Dreamliner PLL LOT wyruszył w podróż do Nowego Jorku. Był to pierwszy lot pasażerski po przerwie długiej technicznej .

Wrócił i nie będzie próżnował. Wnajbliższych dniach pięciokrotnie poleci do Stanów Zjednoczonych i raz do Kanady. Rejsy do Nowego Jorku przewidziane są na 1,2,3 i 4 czerwca do Chicago poleci 5 czerwca, a 7 wyląduje w Toronto w Kanadzie. LOT dysponuje trzema samolotami tego typu. Najnowszy przyleciał do Warszawy 17 maja wprost ze Stanów Zjednoczonych gdzie został wyprodukowany.

Przypomnijmy, że samoloty stały nieużywane od początku 2013 roku kiedy to wystąpiły problemy z akumulatorami. W samolocie należącym do amerykańskiego przewoźnika United Airlines akumulatory zapaliły się, z kolei u Japończyków w All Nippon Airways zaczęły się dymić. Obydwaj przewoźnicy po przeprowadzonym remoncie przywrócili w ubiegłym tygodniu swoje maszyny do użytku.

Również w polskich samolotach zostały już przeprowadzone niezbędne poprawki. Ponadto japoński przewoźnik poinformował, że po przeprowadzonej naprawie lot z Japonii do Tokio odbył się bez zakłóceń.

Federalny Zarząd Lotnictwa przywrócił Boeingom pozwolenie na użytkowanie po przedstawieniu przez koncern planów naprawy wadliwych akumulatorów. Obecnie są one wyposażane w dodatkowe osłony ognioodporne oraz systemy wentylacyjne. W zmodernizowane akumulatory mają zostać wyposażone wszystkie Boeingi 787 Dreamliner – informuje portal  turystyka.wp.pl.