„Life in the City” Jacka Boneckiego w warszawskim Sheratonie

Autor tekstu: , Data publikacji:

Do końca listopada bieżącego roku w warszawskim Sheratonie w Lobby Barze będzie można obejrzeć wystawę fotografii Jacka Boneckiego zatytułowaną „Life in the City”. Tematyka wystawy będzie oscylować wokół miejskiego życia w różnych częściach świata.

Prezentowane prace są wynikiem licznych podróży autora po wielu krajach świata i fascynacji ich kulturą, architekturą oraz rytmem życia mieszkańców. Fotografie Boneckiego pokazują różnorodność miejskiego otoczenia bogatego w kolory, kształty i ludzkie emocje. Miasto jest także miejscem pełnym kontrastów, gdzie można zaobserwować różne style życia, odmienne środowiska i zachowania, co jest metaforą tego, jak bardzo zróżnicowany jest nasz świat.
Fotografie Boneckiego są dziełami dostarczającymi niebywałych wrażeń estetycznych oraz efektów wizualno-emocjonalnych. Autor – artysta multitematyczny i uniwersalny – idealnie łączy w swoich pracach elementy, takie jak przestrzeń, światło i barwa niezależnie od tego, czy na pierwszym planie widnieje statyczna postać, czy też fotografowane otoczenie jest dynamiczne i należy w nim ująć chwilę. W fotografiach Boneckiego znaczenie ma każdy szczegół i mimika, autor w precyzyjny sposób oddaje atmosferę miejsca i towarzyszące mu emocje. Każde zdjęcie jest swoistą wizytówką, kartką z podróży, która w wyjątkowy sposób prezentuje obserwowany świat. Prace prezentowane w hotelu Sheraton w Warszawie są jedynie swoistym wstępem do gigantycznego portfolio artysty, który mistrzowsko odnajduje się w niemal każdej dziedzinie fotografii.

Jacek Bonecki, urodzony w 1969 roku artysta, fotograf współczesny, autor wielu książek o fotografii, operator filmowy, ceniony w Polsce i za granicą popularyzator fotografii, reprezentant nurtu hiperrealizmu, wszechstronny formalista. Absolwent Wydziału Telewizji i Filmu Uniwersytetu Śląskiego. Wykładał w wielu szkołach w Polsce, w tym w Warszawskiej
Szkole Filmowej i Łódzkiej Szkole Filmowej. Ma na swoim koncie wiele wystaw w kraju i za granicą, m.in. w Szwecji, Rosji, Wielkiej Brytanii, na Ukrainie czy w Niemczech. Kiedyś laureat, dziś juror licznych festiwali i konkursów fotograficznych, m.in. VIVA Photo Awards, obok Ryszarda Horowitza.

Mistrzowsko odnajduje się w takich dziedzinach, jak fotografia podróżnicza, dokumentalna, motoryzacyjna, a także fotografia reklamowa. Z tą samą precyzją, estetyką i dbałością o szczegóły uwiecznia na papierze postaci i przedmioty, a także statyczne motywy studyjne i dynamiczne akcje reportażowe. Przestrzeń i  krajobraz, barwa i światło współgrają w jego pracach, dając niebywałe efekty wizualno-emocjonalne.

Jako jeden z nielicznych potrafi połączyć działalność komercyjną z tworzeniem sztuki. Zwolennik i propagator dwóch wielkich rewolucji ostatnich lat – fotografii cyfrowej, która
wypiera analogową, oraz fotografii smartfonowej. Druga z wymienionych dzięki dwóm jego książkom stała się pełnoprawną dziedziną sztuki.

Wystawa „Life in the City” jest kolejnym projektem warszawskiego Sheratonu, łączącym kulturę z życiem towarzyskim hotelu. Obejrzenie fotografii jest idealną okazją również do degustacji programu kulinarnego Paired, dostępnego w Lobby Barze. Paired to selekcja lokalnych przekąsek, piw rzemieślniczych oraz win premium zaskakująco ze sobą skomponowanych. Od blin z łososiem, polskich serów zagrodowych po pierogi z grzybami i samosę warzywną – goście baru mogą odkrywać nowe zasady komponowania trunków i kreatywnych przekąsek.
Wystawa potrwa do końca listopada bieżącego roku i oglądać ją można bezpłatnie.

Wystawa „Life in the City” jest kolejnym już projektem warszawskiego Sheratonu, łączącym kulturę z życiem towarzyskim hotelu. Obejrzenie fotografii jest idealną okazją również do degustacji programu kulinarnego Paired, dostępnego w Lobby Barze.