Pióro, czyli wyznacznik męskiej klasy

Autor tekstu: , Data publikacji:

Płeć męska w odróżnieniu od kobiet, nie nawykła otaczać się błyszczącą biżuterią. Mężczyźni mogą wyrazić swą klasę stylowym zegarkiem lub piórem.

Po tym jak swoje „pięć minut” miały różnego rodzaju długopisy, coraz więcej osób powraca do pisania piórem. Bardzo miło jest obserwować ten trend, bo pióro to coś więcej niż przedmiot do pisania, to wyznacznik stylu, tak istotnego w życiu współczesnego mężczyzny. Nie zawsze zdajemy sobie jednak sprawę, z tego że wybór odpowiedniego pióra nie jest rzeczą prostą. Na co więc zwrócić uwagę wybierając pióro, które ma nam służyć przez kolejne lata. O ile posiadany na ten cel budżet jest sprawą indywidualną, to istnieje szereg uniwersalnych zasad towarzyszących przemyślanemu zakupowi wiecznego pióra.

Na początek powinniśmy określić przeznaczenie kupowanego przez nas pióra. Konkretnie to, do jakiej formy pisania będziemy go używać. Jeżeli piszemy dla własnej przyjemności w wolnych chwilach, możemy zachować całkowitą dowolność przy wyborze. Inaczej sprawa wygląda przy potrzebie szybkiego notowania, podczas konferencji czy zajęć na uczelni. Wtedy dobrym wyborem będzie model z węższą stalówką– cieńsze litery – którą możemy pisać cieńsze litery oraz taki, który nie zmęczy nam dłoni nawet w przypadku dłuższego pisania. Szersze stalówki zwykle polecane są osobom podpisującym dokumenty. Uzyskujemy w ten sposób odpowiednią grubość linii, a samo pióro nie musi być tak lekkie jak w poprzednim przypadku. Stalówki są najczęściej wykonane ze złota – może być ono rodowane, co sprawia, że stalówka jest w srebrnym kolorze – lub rzadziej ze stali szlachetnej.

stipula_davinci

Kolejną ważną kwestią przy zakupie jest określenie w jaki sposób atrament będzie wypełniał pióro. Dwa najpopularniejsze sposoby napełniania to system tłoczkowy i naboje. W przypadku tego pierwszego w rolę zbiornika na atrament wciela się korpus naszego pióra. Głównym walorami takiego rozwiązania jest duża pojemność i możliwość korzystania z dowolnych kolorów atramentu jakie tylko są na rynku. W przypadku drugiego rozwiązania – naboi, zyskujemy na szybkości i wygodzie. Naboje są wypełnione atramentem – co pozwala na ich szybką wymianę – i wygodne w transporcie. Do minusów należy zaliczyć ograniczoną gamę kolorów oferowanych w nabojach i konieczność kupowania nabojów tego samego producenta, co posiadane przez nas pióro.

stipula_davinci_zlote

Trzecim aspektem jest styl, wygląd i wykonanie pióra. Wszystkie te cechy zależą oczywiście od gustu kupującego. Aby dobrze połączyć ze sobą wszystkie atrybuty składające się na idealne pióro, warto skorzystać z pomocy profesjonalistów z wieloletnim doświadczeniem. Za takich w swojej branży uchodzą pracownicy firmy Nova, specjalizującej się w personalizacji i sprzedaży piór oraz akcesoriów najbardziej renomowanych producentów. Dobitnie świadczą o tym słowa, które wypowiada współtwórca marki Nova, Bartłomiej Wawrzyńczak: „Często ludzie pytają nas, jak to jest pracować z najlepszymi na świecie. Na co dzień w naszej ofercie znajdują się produkty takich marek jak: Stipula, Waldmann, Scrikss, Pierre Cardin, Helveco, Waterman. To wielki zaszczyt i zarazem ogromne wyzwanie. Za każdym razem dbamy o to, by do tych produktów dodać od siebie coś, dzięki czemu ten przedmiot pozostanie na długo w sercach tych, którzy go otrzymają. Łącząc kreatywność, znajomość rynku i doświadczenie, możemy pokusić się o niestandardowe działania, które pozwolą jeszcze lepiej pokazać wyjątkowy charakter najlepszych marek na świecie.”

stipula_calun

Jak widać, Nova to nie tylko dystrybutor piór znanych w świecie marek. Za słowami Bartłomieja Wawrzyńczaka kryje się unikalność, którą otrzymują klienci firmy w postaci znakowania piór. Na przedmiocie mogą znaleźć się m.in. inicjały posiadacza, logo firmy czy dedykacja w przypadku prezentu. Wśród metod znakowania znajdują się np. tampodruk, grawerowanie laserem, czy też naklejki 3D. To w połączeniu z możliwością wyboru materiałów, jakimi jest wykończone pióro np. drewno czy metal sprawia, że produkt jest w 100% dopasowany do posiadacza i jego oczekiwań. Jeżeli wizerunek w biznesie i życiu prywatnym nie jest dla Ciebie rzeczą drugorzędną, powinieneś zobaczyć, co aktualnie proponują najlepsi światowi producenci dla mężczyzn z klasą.

Więcej o piórach dowiecie się na nova-pen.pl.