Ubezpieczenia turystyczne z myślą o uprawiających sporty ekstremalne

Autor tekstu: , Data publikacji:

Turystów podzielić można na osoby wybierające się na wakacje z myślą o wypoczynku i takie, które chcą aktywnie spędzić czas wolny. Jeżeli należysz do drugiej grupy urlopowiczów, powinieneś pamiętać o nabyciu odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego. To skutecznie chroni przed finansowymi konsekwencjami uprawiania niebezpiecznych sportów.

W ofercie towarzystw ubezpieczeniowych znajdują się różnorodne produkty. Wśród tych znaleźć można m.in. ubezpieczenia turystyczne. Przeznaczone są one dla osób wybierających się na wczasy. Ponieważ poszczególne polisy skierowane są do osób preferujących zróżnicowany wypoczynek, znaleźć można również takie ubezpieczenia, które dedykowane są urlopowiczom uprawiającym sporty ekstremalne. Czym wyróżniają się one wśród pozostałych produktów?

Sporty wysokiego ryzyka i ekstremalne

Do sportów wysokiego ryzyka i ekstremalnych towarzystwa ubezpieczeniowe zaliczają m.in. nurkowanie, jazdę konną, skoki ze spadochronem, wspinaczkę wysokogórską czy sporty motorowe. Wszystkie je łączy fakt, że do ich uprawiania potrzebne są nie tylko konkretne umiejętności, lecz także wiążą się z wyższym ryzykiem. Z tego względu znacznie bardziej zagrażają zdrowiu. Dostępne ubezpieczenia turystyczne dla osób uprawiających takie sporty obejmują wypłatę odszkodowania w sytuacji doznania uszczerbku na zdrowiu przez ubezpieczonego.

Jak przeglądać ofertę ubezpieczycieli?

Nie każde towarzystwo ubezpieczeniowe oferuje polisy chroniące przed wypadkami spowodowanymi uprawianiem sportów wysokiego ryzyka czy ekstremalnych. Przed zakupem wybranej polisy konieczne jest zatem zorientowanie się, czy wybrany produkt rzeczywiście będzie upoważniał do dochodzenia roszczenia wówczas, gdy ubezpieczony dozna uszczerbku na zdrowiu.

Porównując oferty poszczególnych ubezpieczycieli, pod uwagę należy wziąć wysokość składki i koniecznie zapoznać się z sytuacjami, w jakich towarzystwo ubezpieczeniowe nie będzie zobowiązane do wypłaty świadczenia. Wszystkie najważniejsze informacje osoby zainteresowane znajdą w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU).

Ubezpieczenia turystyczne – by chronić również sprzęt

Część dostępnych ubezpieczeń turystycznych nie tylko pozwala stworzyć ochronę na wypadek choroby czy sytuacji losowej, lecz także zapewnia odszkodowanie w przypadku utraty lub zniszczenia sprzętu sportowego. Decydując się na wykupienie takiego, warto sprawdzić, do jakiej maksymalnie kwoty będzie odpowiadał ubezpieczyciel. Powinno być to szczególnie ważne dla osób posiadających dobrej jakości sprzęt, którego np. uszkodzenie będzie wiązało się z kosztowną naprawą.

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Brak możliwości komentowania.