Quantum of the Seas w inauguracyjnej podróży przez Atlantyk

Autor tekstu: , Data publikacji:

Quantum of the Seas, najnowocześniejszy statek floty Royal Caribbean, popłynie w swój inauguracyjny rejs przez Atlantyk w początku października przyszłego roku.

Royal Caribbean, amerykański kampania pasażerska, w której flocie znajdują się dwa największe statki na świecie – Oasis of the Seas i Allure of the Seas, zapowiedziała, że jej najnowsze dziecko, supernowoczesny statek nowej klasy Quantum of the Seas wypłynie w swój inauguracyjny rejs jesienią przyszłego roku. Statek wypłynie 2 października z Southhampton w Anglii a swój rejs skończy 10 października w porcie Bayonne, nieopodal Nowego Jorku. Ceny biletów na ten ośmiodniowy rejs zaczynają się od 1,049 dolarów od osoby w kabinie dwuosobowej i już można je kupić.

Quantum of the Seas, obecnie budowany w niemieckich stoczniach Meyer Werft w Papenburgu, będzie – obok swojej siostrzanej jednostki Anthem of the Seas – najnowocześniejszym statkiem we flocie Royal Caribbean. Jego szacunkowy koszt to prawie milion miliard dolarów. Quantum of the Seas będzie pływał głównie na Bahama i Karaiby. Będzie mógł zabrać na pokład 4,180 pasażerów. Wśród atrakcji niespotykanych na innych statkach wycieczkowych będzie możliwość podróżowania w kapsule na gigantycznym ramieniu, wynoszącym pasażerów kilkadziesiąt metrów poza i ponad statek, będzie można także w specjalnej tubie powietrznej ćwiczyć skoki spadachronowe.

Zobacz, jak będzie wyglądał Quantum Of The Seas: