Royal Brunei z (własnym) alkoholem na pokładzie

Autor tekstu: , Data publikacji:

Rejsy Royal Brunei z użyciem nowych maszyn realizowane z Londynu do Brunei rozpoczną się 1 grudnia tego roku. Dotychczas używane na tych trasach B777 zostaną zastąpione przez nowsze i nowocześniejsze Boeingi 787.

Nowy B787s zabierze na pokład 254 pasażerów z czego 18 w klasie biznes i 236 w ekonomicznej. Ponadto przewiduje się wyposażenie klasy biznes w tradycyjne płaskie łóżka czego zabrakło w starszym modelu samolotów Boeinga 777. Brunei Airlines do tej pory było „suchą linią”. Oznacza to, że na pokładzie pasażerowie nie mogli liczyć na zakup alkoholu. W najbliższym czasie ma się to jednak zmienić. Przewoźnik w dalszym ciągu nie będzie oferował napojów alkoholowych, lecz prawdopodobnie zezwoli podróżnym na zabranie na pokład własnych tego typu drinków.

Loty z Wielkiej Brytanii do Brunei realizowane przez Royal Brunei Airlines odbywają się w dwóch etapach. Pierwszym z nich jest przelot z Londynu do Dubaju, a następnie ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich do Azji. Wynajmowane od Singapore Airlines B777, które do tej pory realizowały te międzykontynentalne rejsy, stały się przestarzałe jak na obecne standardy. W przyszłości władze spółki przewidują również poszerzenie oferty o trzeci etap trasy czyli o połączenie z Brunei do Melbourne. Bilety na rejsy z Londynu do Brunei realizowane przez nowe Boeingi 787s można już zakupić na stronie internetowej routesonline.com.