Singapore Airlines obchodzą piątą rocznicę przejęcia do eksploatacji A380

Autor tekstu: , Data publikacji:

Singapore Airlines ogłosiły losowanie na bezpłatny przelot 19-tym już A380, którego przekazuje AIRBUS do eksploatacji na początku września 2012 r. Jest to jedyna taka okazja w życiu.

Zwycięzca losowania wraz z osobą towarzyszącą zostaną zaproszeni do głównej siedziby AIRBUS w Tuluzie. W Tuluzie szczęśliwa para otrzyma: zakwaterowanie – 2 noclegi, półdniowe zwiedzanie miasta, obiady ufundowane przez SIA oraz Airbus, będą także specjalnymi gośćmi AIRBUS’a i będą mogli uczestniczyć w wycieczce po zakładach produkujących ten największy samolot pasażerski. Potem zostaną odprawieni na lot – delivery flight – do Singapuru.

Uczestnictwo w dziewiczym rejsie samolotu to unikalne przeżycie, które do tej pory było zarezerwowane jedynie dla członków załogi oraz bardzo nielicznych pracowników Linii. Ponieważ nie jest to lot handlowy stąd serwis będzie ograniczony, ale za to daje wyjątkową szansę podglądania „od kuchni” pracy załogi w trakcie dziewiczego rejsu.

Aby wziąć udział w losowaniu należy być posiadaczem paszportu ze stron SIAJourney.com. Jeśli go Państwo jeszcze nie mają należy go stworzyć poprzez micro stronę. W losowaniu będą mogły brać udział osoby jedynie z ważnymi paszportami. Konkurs trwa do 28-go sierpnia 2012. Więcej szczegółów znajdą Państwo na stronach SIAJourneys.com

Singapore Airlines aktualnie mają w eksploatacji 18 samolotów typu A380 i były pierwszymi liniami na świecie, które odbyły w październiku 2007 r. pierwszy handlowy rejs tym największym samolotem pasażerskim na świecie. 19-ty już samolot A380 będzie gotowy do przekazania SIA 6 września 2012 r.

– Jako pierwsze Linie, które rozpoczęły eksploatację A380 – powinniśmy uczcić piątą rocznicę eksploatacji. I najlepszym sposobem jest umożliwić obejrzenie produkcji superjumbo, procedury przekazania go do eksploatacji, a potem dać szansę podróży podczas dziewiczego rejsu jednostki, powiedział V-ce prezes SIA ds. Handlowych, Mr. Mak Swee Wah.

– Przez ostanie pięć lat nasza flota A380 rozrosła się także dziś jest to podstawowy dla naszych Linii typ maszyn dalekiego zasięgu, które łączy największe lotniska na świecie. Super-jumbo cieszy się nieustającą sympatią i zainteresowaniem pasażerów, którzy doceniają także nasz wielokrotnie nagradzany produkt – wygodę i komfort na naszych pokładach.

SIA były pierwszymi liniami, które w 2007 rozpoczęły rejsy A380. Rejs inauguracyjny odbył się 25 października 2007 z Singapuru do Sydney. Dziś Linie operują tymi typami samolotów z Singapuru do: Sydney, Melbourne, Hong Kongu, Tokio, Los Angeles, Nowego Jorku, Londynu, Paryża, Zurychu i Frankfurtu.