Small Planet Airlines: kolejny Airbus A320 w polskiej flocie

Autor tekstu: , Data publikacji:

Niebawem polska flota Small Planet Airlines, europejskiego przewoźnika czarterowego, wzbogaci się o kolejnego Airbusa A320. Samolot znajduje się obecnie w Czechach, gdzie trwa jego malowanie w charakterystyczne dla SPA radosne, wakacyjne barwy.

Maszyna o znakach rejestracyjnych SP-HAD, z numerem seryjnym C/N 2016 jest nowym, 180-miejscowym A320 we flocie SPA (rok produkcji 2003). Zasięg samolotu wynosi ok. 5,7 tys. km, a prędkość przelotowa 830 km/h. Airbusy to maszyny bardzo popularne na krótkich i średnich trasach. Charakteryzują się efektywnością oraz komfortem podróżowania, co jest efektem zastosowania nowoczesnych technologii. Leasingodawcą jest jedna z wiodących światowych organizacji leasingowych samolotów – spółka CIT Aerospace International z siedzibą w Dublinie.

– Powiększenie floty Small Planet Airlines w Polsce to jeden z kluczowych elementów realizowanej przez nas strategii biznesowej, zakładającej ekspansję będącą odpowiedzią na rosnące oczekiwania rynku, komentuje Vytautas Kaikaris, Prezes Zarządu Small Planet Airlines. – Dzięki nowej maszynie będziemy w stanie realizować oczekiwania naszych partnerów biznesowych i klientów, zarówno co do wielkości floty, jak i wysokiej jakości świadczonych usług, podkreśla Vytautas Kaikaris.

Small Planet Airlines oferuje przeloty na Litwie, w Polsce, Wielkiej Brytanii, we Włoszech i Francji. Small Planet Airlines współpracuje z największymi i najbardziej rozpoznawalnymi tour operatorami i organizatorami wypoczynku organizując przeloty do Grecji, Hiszpanii, Turcji, Egiptu, Bułgarii i Włoch. Flota przewoźnika składa się obecnie z sześciu Boeingów 737-300 oraz trzech Airbusów A320.

Polska jest największym rynkiem obsługiwanym przez Small Planet Airlines.