Qatar Airways: B787 Dreamliner rozpoczyna europejską ekspansję

Autor tekstu: , Data publikacji:

Katarskie linie lotnicze Qatar Airways rozpoczęły europejską ekspansję samolotem najnowszej generacji B787 Dreamliner na trzech dodatkowych trasach: do Monachium, Zurichu oraz do Frankfurtu.

Dotychczas, operacje na tych trasach wykonywane były samolotami Airbus.

Ponad to, Qatar Airways planują wprowadzenie od 1 lutego codziennych rejsów z Doha do Perth. Katarskie linie będą pierwszą linią lotniczą obsługującą Dreamlinerami połączenia do/z Australii.Aktualnie, Qatar Airways operują czterema samolotami B787, oczekując dostawy następnych 56. Pierwszy Boeing 787 zasilił flotę Qatar Airways w listopadzie 2012 r.

Boeingi 787 Qatar Airways oferują 254 miejsca w klasach ekonomicznej i biznes, tj. 22 miejsca w klasie biznes w układzie 1-2-1 oraz 232 miejsca w klasie ekonomicznej w konfiguracji 3-3-3, zlokalizowane w specjalnie zaprojektowanych wnętrzach.

B787 wyposażone są także w unikalny system rozrywki pokładowej z możliwością wyboru ponad 1000 w pełni interaktywnych programów audio i video.Każdy w z pasażerskich foteli wyposażony jest w ekran dotykowy Android z unikalnym podwójnym interfejsem pozwalającym na korzystanie z gier komputerowych z równoczesnym oglądaniem filmu na ekranie.

Boeing 787 Dreamliner katarskich linii lotniczych jest pierwszym na świecie samolotem w pełni połączonym z urządzeniami bezprzewodowymi, umożliwiającymi pasażerom wysyłanie wiadomości poprzez WiFi, GSM i SMS. Każdy z foteli wyposażony jest w wejścia USB, MP3 oraz gniazdka sieciowe do laptopów.

Qatar Airways, jedna z najszybciej rozwijających się obecnie na świecie linii lotniczych, operuje aktualnie do 123 portów lotniczych, których ilość wzrośnie do 170 do końca 2015 r.