„Book a Group”. Nowe narzędzie Lufthansy do rezerwacji grupowych

Autor tekstu: , Data publikacji:

Lufthansa wprowadza ułatwienia dla tych biur podróży, które chcą w łatwy sposób zarządzać grupowymi rezerwacjami tego niemieckiego przewoźnika. Nowy serwis umożliwia biurom zarejestrowanym w IATA wyszukanie odpowiednich rejsów, sprawdzenie dostępności i cen, zakładanie rezerwacji z natychmiastowym potwierdzeniem oraz zmianę i zarządzanie aktualnymi rezerwacjami.

Pracownik biura podróży pozostaje osobą kontaktową do złożonej rezerwacji grupowej 
i może samodzielnie nią zarządzać. Biuro ma także możliwość składania w czasie rzeczywistym zapytań o rejsy z numerem lotu Lufthansy, aby świadczyć usługi bez opóźnień. Oprócz wszystkich standardowych taryf użytkownik znajdzie tam również specjalne oferty.

Do tej pory biura podróży używały formularza internetowego bądź składały zapytania 
do Lufthansy przez e-mail, co powodowało opóźnienia i z reguły agenci mogli zaproponować tylko jedną opcję podróży w określonej cenie. W nowym serwisie pracownicy biura podróży mogą niezależnie zarządzać każdym etapem podróży, począwszy od odlotu i natychmiastowo odpowiadać na zapotrzebowanie klientów dzięki dostępności licznych opcji.

„Book a group”, dostępny w 14 językach, wyposażony został w funkcje oszczędzające czas, takie jak możliwość zwiększenia lub zmniejszenia ilości podróżujących w grupie pasażerów i praktyczna funkcjonalność wgrania listy danych osobowych bezpośrednio z pliku Excel.

Podróżująca wspólnie grupa musi składać się z 10 osób na przynajmniej jednym odcinku podróży – tam lub z powrotem. Z uwagi na to, że uczestnicy podróży nie zawsze są potwierdzeni, istnieje możliwość zmiany nazwiska pasażera już po założeniu rezerwacji. Nowy serwis jest od początku roku dostępny na wszystkich rynkach detalicznych dla ponad 12 tysięcy biur podróży po jednorazowej rejestracji na stronie www.lh-bookagroup.com.