Wielki park rozrywki przy autostradzie A2

Autor tekstu: , Data publikacji:

Kownaty – maleńka wieś w Lubuskiem, ma za 3 lata zamienić się w turystyczną metropolię. Francuski inwestor, znany z budowy historycznego centrum rozrywki Puy du Fou, zainwestuje w działkę nieopodal autostrady A2. Wkrótce na 207 ha powstaną historyczne osady, hotele i bungalowy.

Bukowe Wzgórze (Puy du Fou) – to stworzony z ogromnym rozmachem tematyczny park rozrywki, zlokalizowany w centralno-zachodniej części Francji. W 1977 r. dwóch Francuzów – Phillippe de Villiers i Jean Saint Bris, wystawiło nocny spektakl o nazwie Cinéscénie. Pokaz szybko zaczął cieszyć się popularnością i wkrótce dał początek ogromnemu  kompleksowi rozrywkowo-wypoczynkowemu.

Znajduje się tam największa na świecie scena, na której rozgrywa się sztuka – 23 ha powierzchni, a liczba akorów, wolontariuszy, statystów, także dzieci dochodzi do 1200 osób. Szczegolną uwagę zwrócono na szczegóły. Każdy z elementów w Puy du Fou jest wiernym odwzorowaniem oryginalnych konstrukcji i został wykonany z wykorzystaniem podobnych materiałów. Zbudowano nawet romański kościół z prawdziwego kamienia.

Ponieważ jest to park tematyczny, o motywacji historycznej, skupiono się na najważniejszych wydarzeniach we wczesnej historii Francji. Główne pokazy to – turniej rycerski, walki w amfiteatrze z udziałem pierwszych chrześcijan i dzikich zwierząt, oraz atak wikingów na galicyjską wioskę. Ten ostatni skrywa w sobie pewien sekret. Mianowicie, w pewnym momencie z wody wynurza sie statek pełen ludzi.

Bliźniaczy park ma powstać w Kownatach, małej wsi  oddalonej o 6 km od Torzymia. Tym razem jednak, motywem przewodnim będzie historia Polski. Francuzi  wykorzystają ukształtowanie terenu i pobliski dworek z parkiem. Inwestor nie chce zdradzać zbyt wielu szczegółów, jednak pierwsze plany  mówią o pokazach takich jak: „Narodziny Polski”, „Bitwa pod Grunwaldem”, „Jan Sobieski” i „Życie Chopina”. Szczegółowy biznesplan został już opracowany.

Puy du Fou Arena - Wikipedia