Lato w Szwajcarii

Autor tekstu: , Data publikacji:

Szwajcaria latem to idealne miejsce dla amatorów aktywnego wypoczynku, dla fanów wędrówek i rowerów. Niezawodne Koleje Retyckie, a także pociągi panoramiczne, takie jak Bernina Express zawiozą nas do najpiękniejszych zakątków kraju. W podróż do tego niezwykłego kraju zaprasza redaktor naczelna Business Travellera, Marzena Mróz.

Koleje Retyckie

Koleje Retyckie to jedna z największych atrakcji Gryzonii, a Ekspres Bernina uchodzi za najbardziej spektakularny pociąg w całej Szwajcarii. Siedząc wygodnie w panoramicznym wagonie można podziwiać alpejskie krajobrazy.

Na najwyżej położonej trasie Chur/Landquart/Davos/St. Moritz-Valposchiavo-Tirano pociąg wspina się ku lodowcom, by dalej zjechać w kierunku palm we Włoszech. Łączy północ i południe Europy, tworząc most między regionami o różnorodnych kulturach. Warto, a nawet trzeba odwiedzić położony przy trasie szczyt Diavolezza (2973 m n.p.m.), na który można wjechać kolejką górską.

Wyrusz na Grand Tour

Długość trasy to 1643 km. Czeka tam na nas 45 najważniejszych atrakcji, m.in. 22 jeziora o powierzchni ponad 0,5 km kw., spektakularne przełęcze: św. Gotarda i Furka, San Bernardino, Julier, tarasowe winnice Lavaux, Berneńska starówka, Opactwo St. Gallen, Trzy zamki Bellinzony, Jungfrau-Aletsch-Bietschhorn, Szwajcarska Arena Tektoniczna Sardona, architektura Le Corbusiera Villa Le Lac Corseaux, Monte San Giorgio.

Grand Train Tour of Switzerland to niezwykłe połączenie wynikające z wygody podróży pociągami – symbolami Szwajcarii, oraz możliwości dotarcia nimi we wszystkie najpiękniejsze zakątki kraju, a to wszystko przy zapierających dech w piersiach widokach w trakcie przejazdu. Podróż prowadzi od najbardziej czarujących szwajcarskich miast, do alpejskich perełek turystycznych, wiodąc wśród miejsc światowego dziedzictwa UNESCO oraz znanych na całym świecie widoków i zabytków.

Zdobądź Górę Smoka

Pilatus (2132 m n.p.m.) jest położony w samym sercu Szwajcarii, w pobliżu Lucerny i Jeziora Czterech Kantonów. To góra pełna turystycznych atrakcji – dwie kolejki linowe, najbardziej stroma na świecie kolej zębata, hotele, restauracje, a na dodatek największy w centralnej Szwajcarii park linowy. Tu po prostu nie można się nudzić! Na szlakach Pilatusa – o różnym stopniu trudności – czeka nas fascynująca przygoda. Wszyscy znajdą trasy najlepiej dopasowane do swoich oczekiwań i możliwości.

Neue Doppeltraktion in der Eselwand

Odkryj nowe aktywności

Dla amatorów biegania, jazdy na rowerze, wspinaczek górskich – nie ma to jak Szwajcaria! Tu możesz zrealizować swoje sportowe marzenia. Wzdłuż lodowca? Eksponowaną ścieżką? Od jednego jeziora do drugiego? Najważniejsze, że biegasz, jeździsz lub wspinasz się wśród dziewiczych, dobrze przygotowanych terenów.