Tried & Tested. Pałac Mała Wieś – Królewski relaks

Autor tekstu: , Data publikacji:

Jeżeli poszukujecie wyjątkowego miejsca na weekendowy relaks to czterogwiazdkowy Hotel Pałac Mała Wieś jest idealnym kierunkiem. Zabytkowy Pałac z XVIII wieku, malowniczy park i doskonała restauracja sprawią, że pobyt w Małej Wsi pozostanie niezapomnianym doświadczeniem.

Pałac Mała Wieś jest zlokalizowany jest w województwie mazowieckim i tylko 50 km na południe od Warszawy. Obiekt oferuje zakwaterowanie w 54 pokojach, w tym także w luksusowych Apartamentach. Na terenie hotelu znajduje się także Ukryta Komnata Wellness & SPA i oferuje profesjonalne zabiegi na twarz i ciało, masaże oraz rytuały bazując na kosmetykach ekskluzywnych marek. Wszystkie zabiegi w SPA są inspirowane tutejszym ogrodem. W Hotelu Pałac Mała Wieś dostępna jest także sucha sauna oraz 2 zewnętrzne jacuzzi. Po wizycie w Ukrytej Komnacie Wellness & SPA odzyskasz energię oraz pełną regenerację ciała i duszy.

Podróż w czasie

Pałac Mała Wieś to ponad 235 lat historii. Przyjaciel i doradca króla Stanisława Augusta Poniatowskiego – Bazyli Walicki wybudował w 1786 roku dom rodzinny, otrzymał formę pięknego, klasycystycznego pałacu. Tak zaczęła się historia tego miejsca, która nie zważając na dzieje kraju i losy właścicieli, trwa do dzisiaj. Przez 159 lat pałac pozostawał w rękach tej samej rodziny. Po wojnie rodzinie Morawskich odebrano prawda do posiadłości. Dopiero pół wieku później udało się odzyskać Pałac. W latach 2014-2016 przeszedł renowację. Dziś Pałacowe muzeum jest dostępne dla zwiedzających w każdy weekend oraz święta o godzinie 15:00.

Odpoczynek od zgiełku miast

Czterogwiazdkowy hotel to doskonały kierunek na weekendowy odpoczynek zarówno dla dwojga, grona przyjaciół, jak i dla rodzin. Hotel Pałac Mała Wieś w 2021 roku wygrał konkurs na najbardziej romantyczny hotel w Polsce. O wyjątkowości Małej Wsi decyduje niezaprzeczalnie malowniczy park oraz ogrody o łącznej powichrzeni około 30 ha. Każdy z gości może nacieszyć się ciszą, naturą dostosowującą się do każdej pory roku, śpiewem ptaków oraz czystym powietrzem. Podczas pobytu istnieje możliwość skorzystania z takich atrakcji jak podróż łódką po Stawie Wielkim, przejażdżka rowerem po okolicznych ścieżkach rowerowych czy pikniku na trawie z koszem pełnym pyszności i butelką doskonałego wina. Goście mogą także aktywnie spędzić czas grając w golfa, tenisa czy siatkówkę oraz trenować na siłowni zewnętrznej oraz wewnętrznej. Ogród różany lub francuski to świetne miejsce na poranną jogę, medytację czy sesję fitness pośród natury.

Miejsce otoczone naturą

Przypałacowe alejki prowadzą w miejsca, gdzie można poczuć się jak w lesie. Pomniki przyrody, rodzinne mauzoleum, kamień, na którym wypoczywał król Polski – to zakątki emanujące pozytywną energią. Ogród w stylu francuskim jest niezbędnym dopełnieniem pałacu. Jego charakterystyczną cechą jest regularność kompozycji i symetria. W skład ogrodu francuskiego wchodzi ogród różany, który porasta 3000 krzewów róż a wychodząca z ogrodu francuskiego tzw. „Aleja Kasztanowa” wiedzie na północ ku rezerwatowi „Modrzewina”. Rozłożony na północ i wschód od pałacu park ma około 23 ha. Porośnięty wieloma gatunkami, także egzotycznych drzew, z których najstarsze liczą sobie około 300 lat. Latem w ogrodach odbywają się koncerty pt. Ogrody Pełne Muzyki. Goście uczestnicząc w bezpłatnych koncertach mogą usłyszeć muzykę klasyczną, jazzową, filmową oraz utwory wielkich polskich artystów.

Królewska uczta dla zmysłów

Restauracja Stara Wozownia mieści się w historycznym budynku. Gości zachwyca elegancko zaaranżowanymi salami, w których motywami przewodnimi są pompejańskie freski. Ozdobą Starej Wozowni jest również taras otoczony starymi kasztanowcami.

Szefem kuchni od niedawna jest Sebastian Olma – jeden z najzdolniejszych kucharzy młodego pokolenia, zwycięzca programu TOP Chef i szef wielu renomowanych restauracji. Motywem przewodnim kuchni są produkty z lokalnych składników grójeckiego zagłębia sadowniczego. Sebastian nie ogranicza się wyłącznie do polskiej kuchni, ale ta ma wiodącą pozycję, natomiast inspiracji szuka w naszych ogrodach oraz najlepszych składnikach, które zapewniają naszym gościom niezwykłe doświadczenia kulinarne. W karcie każdy z Gości znajdzie coś dla siebie od steków przez owoce morza, po dania wegetariańskie i klasyczne dania polskiej kuchni.

Restauracja zyskała prestiżową rekomendację Slow Food Polska, Grand Award – 3 widelce – w plebiscycie 100 Poland Best Restaurant oraz dwie czapki i 14 punktów od przewodnika Gault & Millau. Wizytę do Małej Wsi odbył także Robert Makłowicz, który stworzył na miejscu dla restauracji stek z wieprzowiny przygotowany w lokalnym cydrze jabłkowym.

Magia miejsca na każdą okazję

Pałac Mała Wieś to wSPAniałe miejsce na mapie urody, ale także obiekt oferujący sale konferencyjne i eventowe. Z kolei w Nowej Oranżerii można zorganizować eleganckie przyjęcia weselna, a w ogrodzie wyjątkowy ślub plenerowy. Szklarnia to nowa sala bankietowa idealna na rustykalne wesele. Menu bankietowe zaskakuje smakiem i elegancką formą podania. Pod każdym daniem, które opuszcza kuchnie podpisuje się nasz szef Sebastian Olma. Pałac Mała Wieś uzyskał certyfikat Partnera Honorowego Polskiego Stowarzyszenia Konsultantów Ślubnych, a w 2021 roku zdobył nagrodę w kategorii organizacja najbardziej romantycznych wydarzeń w Polsce.