Można głosować w konkursie “ibis.tu mieszka muzyka”

Autor tekstu: , Data publikacji:

Ruszyło głosowanie na najlepsze utwory w ramach kampanii „ibis. tu mieszka muzyka”. Do 1 października internauci mogą wybierać ulubione nagrania w konkursie. Do kolejnego etapu przejdzie 30 wykonawców, którzy otrzymają szansę na start profesjonalnej kariery muzycznej.

Wśród dotychczas zamieszczonych na platformie utworów panuje duża różnorodność gatunkowa. Konkurs przyciągnął nie tylko popowych wokalistów, ale też sporo zespołów grających rocka, folk, rap czy nawet muzykę metalową. Na platformie ibis.com/tumieszkamuzyka zamieszczono covery i autorskie kompozycje, zarówno piosenki jak i utwory instrumentalne. Wśród muzyków znajdują się też osoby o różnym stopniu doświadczenia muzycznego i życiowego. O każdym z nich możemy przeczytać w opisach pod nagraniami.

Od 17 września można głosować na ulubiony utwór. By to zrobić, wystarczy wejść na stronę internetową kampanii oraz kliknąć przycisk, który znajduje się pod każdym ze zgłoszeń. Na jeden utwór można zagłosować tylko raz. Na początku października poznamy najpopularniejszych wykonawców, spośród których czterech najlepszych wybierze Sarsa – ambasadorka kampanii. Wokalistka ma również prawo do skorzystania z tzw. dzikiej karty. Dzięki niej, jeden wskazany przez Sarsę artysta spoza finałowej trzydziestki, także znajdzie się w gronie laureatów.

  • Początek konkursu jest bardzo obiecujący. Cieszy mnie nie tylko duża liczba zgłoszeń, ale też bogactwo stylistyczne. Jest sporo wykonawców, którym bliski jest pop, ale wśród utworów konkursowych znajdują się też bardziej alternatywne brzmienia, ciężkie rockowe kawałki czy rap. Już teraz zauważam, że będzie z czego wybierać, ale czekam na kolejnych artystów i zachęcam oczywiście do głosowania  – mówi Sarsa.

Platforma ibis.com/tumieszkamuzyka będzie otwarta do 1 października dla muzyków, którzy chcą wziąć udział w konkursie. Tego samego dnia kończy się również głosowanie internautów. Warto jednak zamieścić swoje nagranie nawet w ostatniej chwili, ponieważ każdy z artystów ma szansę zostać laureatem dzięki „dzikiej karcie” Sarsy. Wybrani przez publiczność i Sarsę autorzy najciekawszych wykonań zostaną zaproszeni na sesje nagraniowe w hotelu ibis Warszawa Ostrobramska, w którym powstaje profesjonalne studio nagraniowe. Zwycięzców wspierać będzie ceniony duet producencki z Universal Music – Dominik Buczkowski i Janek Bielecki, którzy odpowiadają za brzmienie utworów Meli Koteluk, Czesława Mozila czy Sarsy. Laureaci wystąpią również u boku Sarsy podczas ekskluzywnego koncertu w jednym z hoteli z rodziny ibis.

Głosujący, którzy ukończyli 18 lat będą mogli wygrać vouchery na pobyt w hotelach rodziny ibis wraz z osobą towarzyszącą w Polsce, Czechach, Słowacji lub na Węgrzech.