Radom otwiera połączenie do Egiptu

Autor tekstu: , Data publikacji:

Premierowy lot z radomskiego lotniska do Hurghady odbędzie się 19 czerwca przyszłego roku. Oferta wycieczek do Egiptu opracowana została we współpracy władz radomskiego lotniska i biura podróży Alfa Star.

Choć pierwszy rejs z Radomia –  Sadków do Hurghady odbędzie się dopiero za nieco ponad pół roku to już teraz za pośrednictwem strony internetowej Alfa Star można zakupić bilety na tą wycieczkę. Głównym operatorem połączeń realizowanych z radomskiego portu do Hurghady będzie egipska linia Nesma Airlines. W początkowym okresie działalności portu (od czerwca do października 2014r.) rejsy te odbywać się będą z częstotliwością jednego lotu tygodniowo jednak założeniem docelowym Alfa Star i władz lotniska Radom – Sadków jest wprowadzenie Hurghady jako całorocznej lokalizacji.  

Decyzją władz Nesma Airlines trasa z Radomia do Hurghady obsługiwana będzie Airbusy A320, które cieszą się podobnym jak Boeingi 737uznaniem w klasie samolotów średniego zasięgu. Loty do Egiptu nie są jednak jedynym wyznaczonym sobie na czerwiec przyszłego roku przez władzę spółki Port Lotniczy Radom S.A. celem. Poza połączeniami do Hurghady władze przedsiębiorstwa planują w pierwszym półroczu 2014r. wyposażyć lotnisko w niezbędne systemy nawigacyjne – tak, aby Radom – Sadków mógł obsługiwać regularne loty pasażerskie. Ponadto to końca tego roku port ma uzyskać certyfikat lotniska użytku publicznego, a także wpis do rejestru lotnisk cywilnych.     

-Konsekwentnie realizujemy założony plan uruchomienia cywilnego portu lotniczego w Radomiu. Cieszy nas, że jeden z największych w kraju touroperatorów już teraz dostrzegł ogromny potencjał radomskiego lotniska. To historyczna chwila, ale zapewniam, że dzięki determinacji władz Radomia i zarządu spółki takich „historycznych” momentów będzie coraz więcej – oświadczył na oficjalnej stronie lotniska Tomasz Siwak, Prezes Zarządu spółki Port Lotniczy Radom S.A.