Rowerowy AZS POTOP. Jedyna taka impreza rowerowa przygotowana dla Was przez AZS i Stena Line

Autor tekstu: , Data publikacji:

Rowerowy Potop AZS to wyjątkowa impreza, będąca połączeniem rowerowego szaleństwa, zwiedzania pięknej przyrodniczo Szwecji oraz rejsu promem. W tym roku do wyboru są 3 terminy wycieczki.

Jeśli uwielbiasz jeździć rowerem i chcesz przeżyć wspaniałą przygodę, to Rowerowy Potop jest wycieczką dla Ciebie. Możesz zabrać rodzinę, znajomych lub stworzyć rowerową drużynę. A jeśli uczestniczyłeś już w tej imprezie, to być może zechcesz wziąć w niej ponownie udział, tym bardziej, że wszystkie trasy zostały ulepszone lub zmienione. Ten rok jest wyjątkowy, ponieważ AZS – partner akcji obchodzi 100-lecie istnienia.

Rowerowy Potop AZS – co to takiego?

Rowerowy Potop to wycieczka dla wszystkich rowerzystów – dorosłych, dzieci, pasjonatów i początkujących – można wziąć w niej udział bez względu na poziom zaawansowania. Do wyboru jest aż 6 tras o różnej długości (od 35 do 125 km) i różnym poziomie trudności. Poza całodniową wycieczką rowerową uczestników czeka rejs z 2 noclegami na statku.

W cenie zawarte są: rejs promem, transport roweru, śniadanie w formie szwedzkiego stołu, miejsce w kabinie 2-osobowej z łazienką i TV (2 noclegi), przejazd wybraną trasą rowerową, opieka pilotów podczas pokonywania trasy, pamiątkowa koszulka, ubezpieczenie NNW i KL, składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocy.

Rowerowy Potop AZS – trasy

Uczestnicy mają do wyboru 6 tras – biała, żółta, niebieska, zielona, pomarańczowa i różowa.

Biała ma długość 35 km, wiedzie przez Karlskronę i wyspę Aspö, głównie po drogach asfaltowych. Trasa obejmuje: zabytki Karlskrony, Muzeum Marynarki Wojennej, dzielnicę Björkholmen, wyspę Aspö z twierdzą Drottnigsskär.

Żółta ma długość 60 km, wiedzie przez lasy i pojezierze na północ od Karlskrony, po drogach i ścieżkach leśnych, szutrze i asfalcie. Trasa obejmuje: jeziora Mörtsjön i Älmtasjön (kąpieliska), leśne drogi i ścieżki z dala od cywilizacji, urozmaicone krajobrazy szwedzkiej prowincji.

Niebieska ma długość 65 km, wiedzie przez zachodni archipelag Karlskrony: Nättraby – wyspę Almö – wyspę Hasslö, po drogach asfaltowych. Trasa obejmuje: archipelag szkierowy, widoki, cmentarzysko wikingów Hjortahammar, twierdza Västra Hästholmen, rezerwat na wyspie Almö, średniowieczny kościół w Nättraby.

Zielona ma długość 65 km, wiedzie przez wschodni archipelag Karlskrony: wyspy Senoren – Sturkö – Tjurkö, po drogach asfaltowych. Trasa obejmuje: archipelag szkierowy, widoki, most Möcklöbron, wyspę Sturkö.

Pomarańczowa ma długość 125 km, wiedzie przez Nättraby – Spjutsbygd – Kättilsmåla – Brömsebro – Kristianopel – Jämjö (na pn. od Karlskrony), po asfalcie. Trasa obejmuje: lasy i pojezierza na północ od Karlskrony, doliny rzek Nättrabyån i Lyckebyån, historyczne nadmorskie miasteczko Kristianopel, urozmaicone krajobrazy.

Różowa ma długość 70 km, wiedzie przez półwysep Torhamn (na wsch. od Karlskrony), po asfalcie. Trasa obejmuje: Rezerwat Hallarumsviken z punktem widokowym na wysokim skalistym brzegu morskim, rysunki naskalne w Möckleryd, przylądek i rezerwat Torhamns udde.

Warunki oferty

W tym roku organizator proponuje 3 terminy wycieczki: 22 i 29 sierpnia oraz 5 września. Koszt to 299 zł od osoby. Dla osób podróżujących w pojedynkę dopłata do kabiny jednoosobowej wynosi 75 zł. Dzieci do lat 15 mogą liczyć na zniżkę 28 zł.

Rowerowy Potop AZS – opinie uczestników

Wiele osób biorących udział w imprezie to stali bywalcy – uczestniczą w wycieczce co roku, a nawet dwa razy w roku. Jeżdżą całymi rodzinami, ze znajomymi, a nawet tworzą grupy/drużyny rowerowe specjalnie na tę okazję. Za każdym razem są bardzo zadowoleni i dlatego ponownie chcą przeżyć taką wspaniałą przygodę. W tym roku trasy zostały ulepszone, a przebieg niektórych częściowo zmieniony, zatem będzie możliwość zobaczenia nowych miejsc.

Aby zobaczyć jak to wszystko wygląda, można poszukać Rowerowy Potop AZS 2019 zdjęcia i filmiki, które są dostępne na stronie organizatora, a także w innych branżowych serwisach i social mediach.

Więcej na temat imprezy i szczegóły wycieczki są dostępne na stronie: https://www.stenaline.pl/do-szwecji/rejsy-turystyczne/rowerowy-potop. To naprawdę fajny pomysł na spędzenie aktywnych 2 dni na rowerze w pięknych okolicznościach przyrody i nie tylko.