Budują trzeci największy wycieczkowiec świata

Autor tekstu: , Data publikacji:

Royal Caribbean, jedna z największych linii cruisowych na świecie, rozpoczyna budowę trzeciego statku klasy Oasis, największych statków wycieczkowych na świecie.

Kilka tygodni temu Royal Caribbean podpisała umowę kredytową, opiewająca na niemal 900 milionów dolarów na budowę nowego statku. Przedsięwzięcia podejmie się francuska stocznia STX France. Na razie niewiele wiadomo o szczegółach nowego statku. Gavin Smith, odpowiedzialny za rozwój floty Royal Caribbean w regionie Azji i Pacyfiku powiedział, że nie może zdradzić zbyt wiele a propos nowej inwestycji. Zapewnił jednak, że nowy statek klasy Oasis będzie o wiele bardziej atrakcyjny dla pasażerów już pływających dwóch jednostek. Budowa nowej jednostki właśnie się rozpoczęła. Nowy statek – jego nazwa na razie jest nieznana – wejdzie do służby w 2016 roku.

Wirtualna podróż po Oasis of the Seas [ZOBACZ]

Nowy statek klasy Oasis dołączy do dwóch największych wycieczkowców na świecie, pływających we flocie Royal Caribbean – Oasis of the Seas oraz Allure Of the Seas. Będzie miał, podobnie jak siostrzane konstrukcje, 350 metrów długości, zabierze na pokład do 5,500 pasażerów, a załoga będzie liczyć niemal 2,400 osób.

Największe statki wycieczkowe na świecie [GALERIA] >>

W przyszłym roku we flocie Royal Caribbean pojawi się za to nowa klasa Quantum. Statek Quantum of the Seas swoją długością ma niemal dorównywać klasie Oasis. Liniowiec będzie miał 348 metrów długości, szesnaście pokładów, na które zabierze niemal 5 tysięcy pasażerów, którzy pomieszczą się w ponad 2,100 apartamentach i kabinach. 373 kabiny wewnętrzne będą wyposażone w system Virtual Balcony – dzięki plazmowym ścianom będziemy mieć widok na to, co dzieje się na zewnątrz.

Zobacz Quantum of the Seas