iPhone 5. Jaki będzie ? Co się zmieni ?

Autor tekstu: , Data publikacji:

Wszystkie doniesienia wskazują, że najnowszy iPhone pojawi się w 7 października, a w przedsprzedaży 30 września 2012 roku.

Obserwatorzy rynku są zgodni: iphone 5 powinien mieć zmieniony wygląd. Mówi się o zastąpieniu  mało odporengo na upadek szklanego tyłu na rzecz aluminiowej obudowy.

Z pewnością iPhone 5 będzie zaopatrzony w nowy procesor A5 dual-core, to dziedziczenie po iPadzie 2. Zatem jeśli tak się stanie to są małe szanse by aparat był o wiele cieńszy. Niestety ale procesor i bateria zrobią swoje więc mało prawdopodobne by zmieniła się jego wielkość. Na pewno w nowym iPhonie bateria powinna być nieco mocniejsza.

Plotki głoszą, że telefon ma mieć ulepszoną antenę, modem LTE i nowy ekran IGZO. Ekran ma mieć większą rozdzielczość z aktualnej 960 x 640 do 1136 x 640 pikseli. Sam ekran nowego iPhone’a zostanie powiększony do niecałych czterech cali (konkretnie 3,94”).

Aparat służący do wideorozmów przez FaceTime, może zostać podrasowany do rozdzielczości HD oraz przeniesiony na aktualne miejsce głośnika do rozmów. Wraz z zmianą w tej aplikacji wniesioną przez iOS 6 będą możliwe połączenia wykorzystujące sieć 3G, a nie – jak do tej pory – tylko WiFi. Dzięki temu z dobrodziejstw tego programu będzie można korzystać nie tylko w domu.

Obiektyw aparatu też może zostać usprawniony. Zmodyfikowany zostanie zakres przesłony przez co zdjęcia robione w nocy będą wychodzić dużo lepiej.

Poniższa infografika przedstawia na jakie zmiany możemy liczyć w iPhonie 5 według portalu www.nowhereelse.fr