Ischgl. Narty w austriackim stylu

Autor tekstu: , Data publikacji:

Stoki z gwarancją śniegu, nagradzana kuchnia i odrobina luksusu. Takie właśnie są ferie narciarskie w Ischgl.

Miasteczko jak z bajki

To wyjątkowe miasteczko ma w sobie coś z magicznej zimowej bajki, w której znaleźliśmy się nagle z dala od własnego domu. Pokryte śniegiem dachy i szczyty, górski wiatr, zapach pysznego austriackiego jedzenia dochodzący z jednej z wielu restauracji dla smakoszy i doskonała baza hotelowa sprawiają, że do Ischgl wraca się nie jeden raz. Tu nie musisz wybierać jednej zimowej przygody, możesz korzystać z pełnej oferty atrakcji, które zaspokoją nawet najbardziej wymagających amatorów sportów zimowych.

Luksus dla aktywnych

Ischgl, miasteczko położone w Alpach Tyrolskich w Paznaun, jest idealnym miejscem dla aktywnych podróżników. To jeden z największych ośrodków narciarskich w Austrii, który zapewnia stoki z gwarancją śniegu od końca listopada do początku maja, oferując fanom białego szaleństwa 45 najnowocześniejszych gondoli i wyciągów krzesełkowych. To również jeden z największych transgranicznych terenów narciarskich w Alpach, skomunikowany z Samnaun w Szwajcarii – wymarzone miejsce dla tych, którzy szukają zimowego wypoczynku z odrobiną luksusu.

Narty, rower czy spa?

Dużym atutem jest fakt, że Ischgl ma więcej cztero- i pięciogwiazdkowych hoteli oraz nagradzanych restauracji niż większość ośrodków zimowych w Austrii. Można tu korzystać ze stoków w ciągu dnia, a wieczorami jeść wyrafinowaną kolację, codziennie w innej świątyni sztuki kulinarnej. Można tu również oglądać międzynarodowe gwiazdy muzyki decydując się na udział w serii legendarnych już koncertów Top of the Mountains. Potrzebujesz przerwy? Założ narty – zjadowe lub biegowe, wybierz się na zimową wędrówkę, wypożycz rower typu „fat bike”, elektryczny skuter śnieżny lub zregeneruj się w nowym Silvretta Spa. Na fanów saneczkarstwa czeka tu 7-kilometrowa nocna trasa, a dla amatorów adrenaliny – SKYFLY Zipline o długości 2 kilometrów, pozwalająca mknąć ponad drzewami i ośnieżonymi stokami z prędkością do 85 kilometrów na godzinę.

Liczby mówią

Liczby dotyczące Ischgl mówią same za siebie. Region jest położony na wysokości od 1377 do 2872 m n.p.m. Najwyższy punkt to Greitspitze 2872 m. Aż 239 kilometrów stoków, 73 kilometry tras biegowych, 60 kilometrów zimowych szlaków turystycznych, 45 wyciągów, 15 schronisk i restauracji na stokach i 7 kilometrów torów saneczkowych.

Jak dojechać

Samolotem: Najbliższe lotniska znajdują się w Innsbrucku (100 km), Monachium w Niemczech (229 km) i Zurych-Kloten w Szwajcarii (234 km).

Pociągiem/autobusem: Pociągiem do stacji kolejowej Landeck-Zams (bezpośredni pociąg z Innsbrucka: 45 minut), a następnie autobusem 260 do Paznaun (ok. 1 godziny).

Samochodem:Przez Niemcy: autostradą A7, następnie B197 w Tyrolu i dalej przez Imst i Lanceck do A12 i S16.