Zapytaj Piotra: Czy zdążę z przesiadką?

Autor tekstu: , Data publikacji:

Wybieram się do Newark. Samolot z Warszawy jest o 6:40 w Hamburgu jest na 8:15 a o godzinie 9:00 jest już samolot do Newark linii United Airlines. Czy zdążymy się przemieścić z terminala 2 na terminal 1 bez problemów? Czy samolot poczeka na nas, i czy na lotnisku w Hamburgu muszę się jeszcze raz odprawiać? Bardzo proszę o odpowiedź gdyż nie znam ani niemieckiego ani angielskiego. Dziękuję.Anna

Pani Anno

Rzeczywiście ma Pani stosunkowo niewiele czasu na przesiadkę w Hamburgu, ale jest to zgodne z przepisami portu lotniczego. 45 minut mieści się w tak zwanym minimum connecting time, czyli w minimalnym czasie, w którym można przesiąść się z jednego samolotu do drugiego.

Najważniejsze, że bagaż zostanie nadany w Warszawie do punktu docelowego. W tym przypadku nie musi Pani odbierać bagażu w Hamburgu i go powtórnie nadawać. Istotne jest, żeby miała Pani wcześniej przydzielone konkretne miejsca w samolocie lecącym z Hamburga do Newark. To pozwoli na wydrukowanie kart wstępu na oba odcinki Pani podróży. Proszę o sprawdzenie tej możliwości w biurze podróży, gdzie kupowała Pani bilet. Linie United mają także możliwość dokonania odprawy na stronie internetowej na 24 godziny przed odlotem, ale nie ma dostępnej wersji polskiej.

W Hamburgu bardzo istotne będzie sprawdzenie na tablicy odlotów numeru wyjścia  (gate), z którego będzie odlatywał samolot do Newark. Informacja ta będzie widoczna przy numerze rejsu. Proszę pamiętać, że Pani lot może mieć kilka oznaczeń i numerów ze względu na umowy między liniami lotniczymi o wspólnych rejsach. Należy od razu skierować się do odpowiedniego wyjścia (gate).

Terminale 1 i 2 są ze sobą połączone. Po drodze niezbędne będzie przejście przez kontrolę paszportową oraz dodatkową kontrolę bezpieczeństwa. Dlatego nie będzie już czasu na zakupy. Samolot na pewno nie będzie na Państwa czekał, musi wylecieć z Hamburga w ustalonym czasie.