Lataj zdrów

Autor tekstu: , Data publikacji:

A jak możemy zadbać o naszą kondycję już po przylocie na miejsce? Amy Mac, propagatorka fitness i autorka serii Hotel Workout (withamymac.com), twierdzi, że kluczowe dla utrzymania dobrej formy jest “stawianie sobie małych, ale jasnych celów”. -Możemy na przykład obiecać sobie, że będziemy jeść tylko chude mięso oraz warzywa, najwyżej jedną wysokokaloryczną przekąskę dziennie, lub że będziemy ćwiczyć przez co najmniej 20 minut każdego dnia – przekonuje Mac. -Nie warto stawiać sobie nierealnych postanowień w stylu: „Będę codziennie chodzić na siłownię, jeść tylko sałatki i całkowicie odstawię słodycze”.

Przed snem przyda się parę ćwiczeń rozciągających. Trener Will Woodfall, który prowadzi w Londynie studio ćwiczeń o nazwie Fit 4 Purpose, ma kilka cennych rad. -Przed rozciąganiem się, warto wziąć ciepłą kąpiel, aby rozluźnić ciało i podnieść jego temperaturę. Postaraj się dobrze rozciągnąć przednie mięśnie ud, ścięgna podkolanowe, oraz łydki.

Przyczyni się to do obniżenia aktywności współczulnego układu nerwowego oraz zwiększy przepływ krwi w organizmie. Wykonuj te ćwiczenia w zaciemnionym pomieszczeniu. Po takim zabiegu, twoje ciało będzie gotowe do głębokiego snu i wzrośnie też poziom melatoniny we krwi.

Następnego dnia, warto poświęcić na ćwiczenia tyle samo czasu, co na posiłki. Jest wiele sprzecznych porad dotyczących tego, co powinniśmy jeść przed ćwiczeniami, ale najprościej rzecz ujmując, należy spożywać węglowodany, które zapewnią nam energię do treningu. Alex Popple, dietetyk brytyjskich pływaków wyczynowych, twierdzi, że wszystko zależy od tego ile mamy czasu na strawienie posiłku przed treningiem. -Na dwie do czterech godzin przed wysiłkiem możemy pozwolić sobie na dużą porcję węglowodanów w postaci makaronu lub ryżu.