10 pomysłów jak spędzić ostatni dzień na ziemi

Autor tekstu: , Data publikacji:

 5.Burj Al Arab – (Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie)

Ci którzy zawsze pragneli spędzić noc w największym luksusie powinni się wybrać do hotelu Burj Al Arab w Dubaju. Podświetlony w nocy budynek w kształcie żagla jest usytuowany na sztucznej wyspie i jest najbardziej luksusowym hotelem świata. Recepcje znajdziemy tutaj na każdym piętrze, a w każdym z 202 apartamentów wielkości od 170 do 780 m2, znajduje się jacuzzi. Poza tym obiekt ten mieści klub spa, baseny typu infinity, kort tenisowy na dachu, jak i 6 restauracji. Do pozostałych udogodnień zalicza się wynajem jachtów i transfery… helikopterem.

 6.Hotel Jałta – (Praga, Czechy)

Usytuowany w samym sercu historycznej Pragi Hotel Jałta został wybudowany w miejscu po zbombardownym budynku podczas Powstania Praskiego.  W skład tego luksusowego hotelu wchodzi 94 nowocześnie wyposażonych pokoi z widokiem na Plac Wacława lub wyciszony dziedziniec, a w przestronnych łazienkach każdy gość znajdzie przybory toaletowe firmy L‘Occitane. Dlaczego mielibyśmy wybrać akurat ten hotel na koniec świata? Ponieważ najbardziej zaskakującym faktem jest to, że w piwnicy budynku znajduje się mieszczący 250 osób schron atomowy! W wieczór 21 grudnia warto więc spożyć kolację w hotelowej restauracji a następnie schronić się w podziemiach przed siłami wyższymi.

7.Hotel Edouard VII – (Paryż, Francja)

Dla zakochanych z koleji nie ma nic piękniejszego niż spędzenie razem ostatnich chwil ‚na ziemi’. A czy istnieje bardziej romantyczne miasto niż Paryż ? Znajdujący się nieopodal Luwru i katedry Notre Dame Hotel Edouard VII został wybudowany w 1877 r. Każdy z 77 pokoi i apartamentów został urządzony w unikatowym stylu wykorzystując do tego celu różnego koloru drogocennych materiałów. Po spacerze na Polach Elizejskich czas na ostatnią kolację w restauracji hotelowej Cuisine de l’E7 tylko we dwoje.

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Dołącz do dyskusji